Rodinný dům Koleč

Vítězný návrh dvoukolové soutěže Dům nové generace, která byla vypsána Středoevropskou asociací environmentálně efektivních budov www.aeeib.com
spolupráce: Jaroslav Šiška, Tereza Kupcová
www.siskupstuk.cz

Filozofie návrhu
„Architektura by měla být úsporná, ale jen do takové míry, aby si zachovala kvalitu prostoru.“

Navrhovaný rodinný dům se nachází ve středočeské obci Koleč. Objekt RD a garáže svou archetypální formou respektují své okolí. Jejich poloha maximálně využívá jižní plochy pozemku a odkazuje na rozvolněnou zástavbu okraje obce.

Jednoduchá a přehledná dispozice domu koresponduje s principy návrhu energeticky úsporné stavby, zároveň však nabízí velkorysé otevřené prostory bez chodeb. Zkrátka příjemné bydlení s dostatkem přirozeného světla, interiér propojený s exteriérem.

Variabilita, tradice, použití přírodních materiálů a přiznání nosné konstrukce v interiéru. To jsou čtyři hlavní principy, kterých jsme se drželi.

Celý projekt je vypracován v podrobnosti pro stavební povolení včetně variantních návrhů jednotlivých profesí TZB a energetických systémů. Navíc byla vypracována velmi podrobná studie energetické náročnosti objektu včetně použitých materiálů, mimo jiné i 2D teplotní pole vybraných konstrukčních detailů nebo například týdenní model průběhu vnitřní teploty pro jednotlivá roční období. Stranou nezůstalo ani finanční hledisko opírající se o položkový rozpočet.


Spolupráce

Ing. Petr Suchánek, PhD.
Ing. Richard Slávik
Marek Wojnar
Kristián Škoda
Peter Žabka
Radim Vybíral


Prezentace návrhu v pdf (3,80 MB)

Virtuální prohlídka (návod)

Podrobnější informace o soutěži jsou i na archiwebu

© Petr Štukheil. Všechna práva vyhrazena.
Design vytvořil exarion.cz | 2012